24 вересня на території ВДНГ в Києві Мала академія наук України відкрила перший Музей науки.
До 2 жовтня включно простір працюватиме у тестовому режимі: для школярів — у будні, для родин — у вихідні.
У ревіталізованому павільйоні № 23 Наука розмістили понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій з усього світу. Мета нового інтерактивного простору — показати зв’язок формул та законів із повсякденним життям та стати місцем, де кожен може зробити перший крок у знайомстві з наукою.
У Музеї науки можна:
- побачити двометрову голограму та 60-кілограмовий кристал;
- спробувати розбити гартоване скло кулею для боулінгу;
- побачити власний голос та вивчити анатомію людини за допомогою 3D-моделі;
- покататися на велосипеді з квадратними колесами (таких у світі всього отири);
- вирушити в космічну подорож у кімнаті з технологією 360;
- скласти з атомів сіль та воду в доповненій реальності;
- побачити, який шлях за секунду долають більш ніж 60 000 транзакцій по всьому світу на експонаті Visa, інноваційного партнера «Музею науки»;
- запустити блискавку в котушці Тесли та покерувати роборукою;
- змінити колір скляної стелі, надавши на планшетах правильні відповіді на питання зі сфери науки;
- почути думки українських учених та дізнатися про їхні відкриття й досягнення.
Над сімома блоками експозиції працювали команди з України, США, Польщі, Швеції та Канади. Зокрема, у музеї знаходяться виставки одного з найвідоміших науково-дослідних центрів світу Ontario Science Center та компанії Strong Interactions, що створювала Центр науки Коперник у Варшаві, а також один із найбільш унікальних експонатів світу, привезений із Музею математики в Нью-Йорку.
Де: ВДНГ, павільйон № 23 «Наука».
Коли: З 24 вересня, з 10:00 до 20:00. «Музей науки» працюватиме у тестовому режимі лише для шкільних груп у будні та для родин у вихідні (вхід дозволений 50 відвідувачам кожні дві години). Тестовий період триватиме з 24 вересня по 2 жовтня включно.
Скільки: під час тестового режиму вхід шкільним та сімейним групам безкоштовний за попередньою реєстрацією на facebook-сторінці Музею науки.
Під час карантину в просторі передбачені посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗ. А саме: вхід у масках, обмежена кількість відвідувачів завдяки завчасному придбанню онлайн квитків із фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів й інших поверхонь.
Джерело: https://vdng.ua/ua/news/u-kyievi-vidkryietsia-pershyi-muzei-nauky