Кабінет Міністрів України оприлюднив офіційну постанову про запровадження карантину в Україні. З 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. Забороняється робота суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів. Робота Управляючої організації ЖК "Британський Квартал" працює в укороченому режимі, з 9:30 до 16:00. Аварійні служби - цілодобово. По всім питання звертайтесь за телефонами: 044-300-11-20 | 067-472-68-29

 При поводженні з домашньою твариною особа, яка її утримує,  зобов’язана:

 • дбати про домашню тварину, забезпечити їй достатню кількість  їжі та постійний доступ до води;
 • надавати можливість домашній тварині здійснювати необхідні рухи, контактувати з собі подібними;
 • забезпечити наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання;
 • забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками;
 • забезпечувати своєчасне надання домашній тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);
 • негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров’ю людині або іншим тваринам;
 • негайно доставляти домашню тварину, яка вчинила напад людину або іншу тварину у ветеринарну установу для огляду;
 • запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин.

 Загальні правила утримання домашніх тварин

Загальні правила утримання домашніх тварин визначені Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження” від 21.02.2006 № 3447-IV та Рішенням КМР “Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві” від 25 жовтня 2007 року N 1079/3912.

Власникам домашніх тварин (собак та котів) необхідно:

 • дотримуватись санітарно-гігієнічних норм утримання тварин;
 • дотримуватись громадського порядку (забезпечувати тишу з 22.00 до 08.00);
 • попередити можливість безконтрольного виходу тварини поза межі місця її утримання;
 • запобігати прояву небезпечних дій з боку тварин по відношенню до людей, інших тварин або майна;

Власникам домашніх тварин (собак та котів) дозволяється утримувати цих тварин:

 • у квартирах, де проживає одна сім’я, за кількістю осіб, що не обмежує умов утримання;
 • у квартирах, де проживає кілька сімей, лише за письмовою згодою всіх повнолітніх мешканців квартири;
 • на території присадибної земельної ділянки за умови, якщо огорожа цієї ділянки забезпечує ізоляцію тварини на цій території та наявна попереджувальна табличка про існування тварини;
 • на території і/або приміщенні, що не належить власнику тварини на правах власності за умови письмової згоди власника території і/або приміщення;
 • у куточках живої природи ( дитячих, освітніх, наукових,  санаторно-курортних і оздоровчих закладів) у встановленому порядку за погодженням з державними органами санітарно-епідеміологічної служби та ветеринарної медицини;
 • на територіях об’єктів будівництва, підприємств, установ, організацій за умов наявності обладнаних приміщень та попереджувальної таблички про існування тварини.

 Заборони щодо утримання домашніх тварин

Законодавством встановлено певні обмеження щодо утримання домашніх тварин, зокрема власникам заборонено:

 • купати тварин на території міських пляжів та у фонтанах;
 • жорстоко поводитись з тваринами або знущатися, знищувати їх;
 • проводити собачі бої, а також селекціонувати, навчати та використовувати собак для боїв;
 • використовувати собак та котів для отримання з них м’яса і шкурок;
 • навчати собак атакувати людину в життєво важливі органи;

Забороняється утримувати тварин у місцях загального користування (коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах, горищах тощо).

Забороняється утримувати собак незареєстрованими належним чином.

Вилов безпритульних тварин

Тварини, у тому числі ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, що знаходяться без власника у громадських місцях (на вулицях, пляжах, скверах, ринках, дворах та ін.) вважаються безпритульними і підлягають вилову.

Вилов безпритульних (загублених, покинутих, залишених без  опіки і бродячих) тварин проводиться з метою:

 • повернення їх власникам;
 • регулювання їх чисельності відповідно до вимог Закону  “Про захист тварин від жорстокого поводження”.

Тимчасовій ізоляції підлягають домашні тварини, які завдали тілесних ушкоджень людині або іншій домашній тварині. Тимчасова ізоляція  може проводитись у примусовому порядку, якщо домашня тварина є небезпечною для оточуючих.

Протягом 7 днів з дня ізоляції тварин мають бути обстежені та повернені власникам (або передані на лікування чи умертвіння у випадку загрози життю та здоров’ю оточуючих).

Вилов  домашніх  тварин,  як  правило,  проводиться за відсутності сторонніх осіб із 5-ї до 7-ї години або  після 20-ї години (влітку – після 22-ї години).

Вилов забороняється окремими громадянами, окрім випадків загрози життю та здоров’ю оточуючих

Забороняється використовувати методи вилову, технічні  пристрої і препарати, що травмують тварин або небезпечні для їх  життя і здоров’я.

Місця вигулу тварин

Місце або зона вигулу тварин визначається як територія, на якій власник має право вільного вигулу тварини за умов дотримання правил вигулу.

Визначення та облаштування належним чином місць та зон для, вигулу тварин покладається на районні у м. Києві державні адміністрації.

Всі місця та зони для вигулу тварин повинні бути обладнані спеціальними попереджувальними знаками, а також табличками з зазначенням назв та телефонів установ, які відповідають за їх технічний та санітарний стан. Крім цього, місця та зони для вигулу тварин повинні бути обладнані контейнерами для збору сміття та екскрементів.

Спеціально визначені місця та зони для вигулу домашніх тварин в м. Києві

Згідно з Рішенням КМР від 25.10.2007 N 1079/3912 “Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві”: якщо відсутня можливість обладнання належним чином місць для вигулу тварин, або коли відстань до найближчого місця або зони для вигулу тварин перевищує 400 метрів, дозволяється вигулювати собак на прибудинкових територіях з тильної або технічної сторони будинку, про що повинен свідчити відповідний попереджувальний знак.

Дозволяється супровід тварин особою, якій виповнилося 14 років.

На території місць або зон для вигулу тварин власники, собаки яких визнані як небезпечні, не мають права вигулювати цих собак без повідка та намордника.

Команда порятунку тварин м. Києва (Kyiv Animal Rescue Group)

Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана:

– здійснювати вигул собак без повідка лише в місцях та зонах для вигулу тварин, які позначені відповідними знаками або надписами;

– прибирати екскременти за своїми тваринами в під’їздах багатоквартирних будинків, сходах, ліфтах та інших місцях загального користування (ця вимога не поширюється на власників собак-поводирів);

Заборонено супровід потенційно небезпечних тварин (зокрема собак) особами, яким не виповнилося 16 років, а також психічно хворим и неспроможним керувати твариною.

Джерело

Обов’язки осіб, що утримують домашніх тварин

Залишити відповідь