Рішення про заборони вже ухвалила Київрада. Обмеження продиктовані необхідністю запобігти розповсюдження коронавірусу, оскільки у вересні прогнозується загострення епідеміологічної ситуації. Про заборони для закладів середньої освіти розповідає перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
«Першого вересня у заклади освіти повернуться діти. Наше завдання як міської влади — максимально убезпечити їх від ризиків захворіти. Зробити все, аби мінімізувати ризики розповсюдження СOVID-19 у навчальних закладах. Для цього постійна комісія з питань ТЕБ та НС ухвалила рішення. А також ввела низку заборон, що допоможуть увійти закладам освіти у навчальний процес із мінімальними ризиками розповсюдження коронавірусу. Про це наголосив Микола Поворозник.
Він зазначив, що заборони стосуватимуться таких закладів: загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти незалежно від форм власності, та інклюзивно-ресурсних центрах.
У разі встановлення «зеленого» рівня епідеміологічної безпеки забороняється:
- проведення масових (освітніх, наукових, тематичних та інших) заходів без одягнутих усіма учасниками засобів індивідуального захисту;
- вхід групами та масове перебування в закладі батьків здобувачів освіти;
- індивідуальне відвідування закладів батьками та вхід і перебування у закладі освіти осіб, які не є учасниками освітнього процесу, без наявності документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації або негативного результату тестування на СOVID-19, що проведене не більше як за 72 години до відвідування закладу.
У разі встановлення «жовтого» та «помаранчевого» рівнів епідемічної небезпеки забороняється:
- відвідування закладів освіти здобувачами освіти та проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти у разі відсутності у більш як 20 відсотків персоналу закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт із особою з СOVID-19 перебуває більше як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу;
- проведення у закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
- відвідування закладів особами, які не є учасниками освітнього процесу;
- вхід групами та масове перебування у закладі батьків здобувачів освіти;
- індивідуальне відвідування закладів батьками здобувачів освіти без наявності документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації або негативного результату тестування на СOVID-19, що проведене не більше як за 72 години до відвідування закладу.
У разі встановлення «червоного» рівня епідеміологічної безпеки:
- відвідування закладів незалежно від форм власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, здобувачів, які беруть участь у атестації, а також осіб, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти за умови наявності більш як у 80 відсотків персоналу закладу документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації.
У разі входження міста до «помаранчевої» чи «червоної» карантинної зони, заклади освіти мають організувати так зване комбіноване (змішане) навчання. Воно поєднуватиме звичний формат занять та дистанційний. Заклади освіти також мають забезпечити батьківські зібрання та консультації в режимі онлайн.
Комунальна аварійно-рятувальна служба «Київська служба порятунку» на час запровадження протиепідемічних заходів за необхідності надаватиме допомогу з проведення дезінфекції приміщень.
Згідно з рішенням Кабінету міністрів України, прийнятою у серпні, адаптивний карантин в Україні продовжено до 1 жовтня.
Нагадаємо, обмеження у школах анонсували у Департаменті освіти і науки КМДА. На кінець літа науковці прогнозували загострення епідеміологічної ситуації. Однак, поки що ситуація під контролем, а тому київські школярі розпочнуть навчальний рік у звичному режимі.
У разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу.